Download Results & Charts
Full results are current as of April 1, 2024, 1:17 pm

View Draws/Brackets

Download CSV

EK264 -- 12-13 Male Elite Kata
Name Place Details Locale
Zhuo, Edmond 1st Place 0 Sacramento, CA
Sun, Michael 2nd Place 0 McMinnville, OR
Meguro, Sasuke 3rd Place 0 Fresh Meadows, NY
Bonetti Akiau, Luigi 3rd Place 0 Weston, FL
EK265 -- 12-13 Female Elite Kata
Name Place Details Locale
Anzai, Yasuko 1st Place 0 Anchorage, AK
Vales, Ella Jeane 2nd Place 0 Astoria, NY
Goodwin, Natalie 3rd Place (super) 0 San Diego, CA
Mibelli, Arantza 3rd Place 0 Miami, FL
EK266 -- 14-15 Male Elite Kata
Name Place Details Locale
Santos, Lance 1st Place 0 Anaheim, CA
Leong, Kekai 2nd Place 0 Honolulu, HI
Goodwin, Flay 3rd Place 0 San Diego, CA
Ho, David 3rd Place 0 Mira Loma, CA
EK267 -- 14-15 Female Elite Kata
Name Place Details Locale
Sanchez, Isabella 1st Place 0 Miami, FL
Deodhari, Sierra 2nd Place 0 Granite Springs, NY
Chun, Lynn 3rd Place 0 Honolulu, HI
CHU, SIENNA 3rd Place 0 Plano, TX
EK268 -- 16-17 Male Elite Kata
Name Place Details Locale
Nacu, Mateo 1st Place 0 Oak Park, IL
Quackenbush, Eric 2nd Place 0 Cedar, MN
Twaddell, Xander 3rd Place 0 Lenexa, KS
Pandhak, Rehan 3rd Place 0 Cuyahoga Falls, OH
Au, Nolan 5th Place 0 Aiea, HI
Santoso, Akira 5th Place 0 Sugar Land, TX
Seitz, Brayden 7th Place 0 Joplin, MO
Yasohama, Hikaru 7th Place 0 Wilmette, IL
EK269 -- 16-17 Female Elite Kata
Name Place Details Locale
Mosby, Lene 1st Place 0 Honolulu, HI
Kirikae, Ayaka 2nd Place 0 Japan
Kennaway, Madelyn 3rd Place 0 Dover Plains, NY
Baguhin, Jancy 3rd Place 0 Sacramento, CA
McCammon, Brielyn 5th Place 0 Elfin Forest, CA
Guidi, Maya 5th Place 0 McKinney, TX
Tran, Joanne 7th Place 0 Canada
Skinner, Lucy 7th Place 0 Northbrook, IL
EK270 -- 16-34 Male Elite Kata
Name Place Details Locale
Kimura, Dyun Thiago 1st Place 0 Brazil
Quackenbush, Eric 2nd Place 0 Cedar, MN
Rodriguez, Hunter 3rd Place 0 Levittown, PA
Adi, David 3rd Place 0 Austin, TX
EK271 -- 16-34 Female Elite Kata
Name Place Details Locale
Kokumai, Sakura 1st Place 0 San Diego, CA
Alberte-Malatesta, Ananda 2nd Place 0 Spring, TX
Kirikae, Ayaka 3rd Place 0 Japan
Laos Loo, Claudia 3rd Place 0 Canada
EK400 -- 18-20 Male Elite Kata
Name Place Details Locale
Rodriguez, Hunter 1st Place 0 Levittown, PA
Roberson, Samuel 2nd Place 0 San Antonio, TX
Jones, Caleb 3rd Place 0 Myrtle Beach, SC
Adi, David 3rd Place 0 Austin, TX
Levine, Ashton 5th Place 0 Louisville, CO
Ohama, Kasey 5th Place 0 Aiea, HI
KOTNIS, VEDANT 7th Place 0 Westborough, MA
EK401 -- 18-20 Female Elite Kata
Name Place Details Locale
Mi?ano, Lanyfer Joy 1st Place 0 Switzerland
Espirito Santo Dias, Nicole 2nd Place 0 Waunakee, WI
Heredia, Shantal 3rd Place 0 Miami, FL
Ortiz, Merly 3rd Place 0 Chula Vista, CA
Del Rosario, Amelie 5th Place 0 Canada
Stallings, Sarah 5th Place 0 Red Oak, TX
ES285 -- 12-13 Male Elite Kumite -40
Name Place Details Locale
HORIE, ETHAN 1st Place 0 San Jose, CA
Barshay, Daniel 2nd Place 0 Denver, CO
Lehmann, Kevin 3rd Place 0 Germany
Sun, Michael 3rd Place 0 McMinnville, OR
ES286 -- 12-13 Male Elite Kumite -45
Name Place Details Locale
Bonetti Akiau, Luigi 1st Place 0 Weston, FL
Gwinner, David 2nd Place 0 Hamilton, OH
Zhuo, Edmond 3rd Place 0 Sacramento, CA
Milano, Anthony 3rd Place 0 Roselle, IL
Sattanathan, Sivanandh 5th Place 0 Westborough, MA
Donovan, Thomas 5th Place 0 Lynbrook, NY
ES287 -- 12-13 Male Elite Kumite -50
Name Place Details Locale
Niang, Ousmane 1st Place 0 Bronx, NY
Cronje, Seiji 2nd Place 0 Canada
Lai, Ryan 3rd Place 0 McMinnville, OR
Combs, Knoxx 3rd Place 0 Hampton, VA
ES288 -- 12-13 Male Elite Kumite -55
Name Place Details Locale
Shaurov, Alexander 1st Place 0 Jamaica, NY
Esquijarosa, Anthony 2nd Place 0 Hialeah, FL
Centeno Chavez, Adam 3rd Place 0 Canada
Remias, Leo 3rd Place 0 Winnetka, IL
ES289 -- 12-13 Male Elite Kumite +55
Name Place Details Locale
Zuniga, Jose 1st Place 0 Cedar Park, TX
Lopez, Alexander 2nd Place 0 Lake Worth, FL
Esquivel, Dominic 3rd Place 0 Marco Island, FL
McKenzie, Jude 3rd Place 0 Poca, WV
ES290 -- 12-13 Female Elite Kumite -42
Name Place Details Locale
Shahnaz, Lajwerd 1st Place 0 Franklin, MA
Oza, Jashna 2nd Place 0 San Jose, CA
PEREZ, NATALIA 3rd Place 0 Colombia
Paras, Chloe 3rd Place 0 Lafayette, CA
ES291 -- 12-13 Female Elite Kumite -47
Name Place Details Locale
Shaurov, Alexa 1st Place 0 Jamaica, NY
Jacoby, Victoria 2nd Place 0 Tempe, AZ
Quiroz, Casey 3rd Place 0 Arlington Heights, IL
Jawkar, Aarya 3rd Place 0 Canada
ES292 -- 12-13 Female Elite Kumite -52
Name Place Details Locale
Kumsi, Ameya 1st Place 0 Westborough, MA
Mibelli, Arantza 2nd Place 0 Miami, FL
ES293 -- 12-13 Female Elite Kumite +52
Name Place Details Locale
Arcalean, Mihaela 1st Place 0 Las Vegas, NV
Saumure, L?anne 2nd Place 0 Canada
Harris, Torri 3rd Place 0 Hampton, VA
Bisgaard, Ida 3rd Place 0 Denmark
ES294 -- 14-15 Male Elite -52kg Kumite
Name Place Details Locale
Ochoa, Ken 1st Place 0 Hialeah, FL
Almeida, Marco 2nd Place 0 Mexico
Belfand, Paul 3rd Place 0 Merrick, NY
Gilca, Elijah 3rd Place 0 Midvale, UT
ES295 -- 14-15 Male Elite -57kg Kumite
Name Place Details Locale
Blunck, August 1st Place 0 Bozeman, MT
Robello, Hunter 2nd Place 0 Honolulu, HI
B?langer, Thomas 3rd Place 0 Canada
Reddy, Ishan 3rd Place 0 West Chester, OH
ES296 -- 14-15 Male Elite -63kg Kumite
Name Place Details Locale
LUCAS MUJICA, TOMAS 1st Place 0 Venezuela, Bolivarian Republic of
Rivera, Ricardo Jeniel 2nd Place 0 Puerto Rico
Turingan, Zachary 3rd Place 0 New Hyde Park, NY
Shen, Kaden 3rd Place 0 Canada
Mizokami, Craig 5th Place 0 Aiea, HI
McCammon, Bryce 5th Place 0 Elfin Forest, CA
Ho, Daniel 7th Place 0 Mira Loma, CA
Lemau, Zavier 7th Place 0 Ewa Beach, HI
ES297 -- 14-15 Male Elite -70kg Kumite
Name Place Details Locale
Mendonca, Logan 1st Place 0 McMinnville, OR
Leong, Kekai 2nd Place 0 Honolulu, HI
Woods, Kinoe 3rd Place 0 Poquoson, VA
Saharoy, Rohin 3rd Place 0 San Jose, CA
ES298 -- 14-15 Male Elite +70kg Kumite
Name Place Details Locale
Jackson, Isaiah 1st Place 0 Freeport, NY
Plummer, Evan 2nd Place 0 Naples, FL
Gil Aldama, Ian Christian 3rd Place 0 Miami, FL
Taneski, Antonio 3rd Place 0 Crown Point, IN
ES299 -- 14-15 Female Elite -47kg Kumite
Name Place Details Locale
Sanchez, Isabella 1st Place 0 Miami, FL
Abu-Rahma, Mariam 2nd Place 0 Mountain View, CA
Smith, Samantha 3rd Place 0 Lowell, IN
HOBSON, IVA 3rd Place 0 Hampton, VA
ES300 -- 14-15 Female Elite -54kg Kumite
Name Place Details Locale
Karagianni, Iliana 1st Place 0 Canada
DE LA ROSA, Kiara 2nd Place 0 Canada
Patel, Khanak 3rd Place 0 Westborough, MA
Chandel, Eva 3rd Place 0 Raleigh, NC
ES301 -- 14-15 Female Elite -61kg Kumite
Name Place Details Locale
Guaitarilla, Kamila 1st Place 0 Saint Albans, NY
Lavarnway, Sydney 2nd Place 0 Johns Island, SC
Venzon, Sasha Christi 3rd Place 0 San Jose, CA
Hill, Carla 3rd Place 0 Glenview, IL
ES302 -- 14-15 Female Elite +61kg Kumite
Name Place Details Locale
Nath, Samantha 1st Place 0 West Chester, OH
URATA-ESPINOSA, MEILI 2nd Place 0 San Jose, CA
Charoenrat, Vanessa 3rd Place 0 Lynbrook, NY
Gueye, Kadija 3rd Place 0 Bronx, NY
ES303 -- 16-17 Male Elite -55kg Kumite
Name Place Details Locale
Dorta, Jean 1st Place 0 Miami, FL
Briones, Seiga 2nd Place 0 Honolulu, HI
Venkat, Vaibhav 3rd Place 0 Lewisville, TX
Hunter, Kainoah 3rd Place 0 Mililani, HI
ES304 -- 16-17 Male Elite -61kg Kumite
Name Place Details Locale
Gilca, Nicolae 1st Place 0 Midvale, UT
Nacu, Mateo 2nd Place 0 Oak Park, IL
Cruz, Bryan 3rd Place 0 West Palm Beach, FL
Lopez, Zack 3rd Place 0 McKinney, TX
Williams, Gabriel 5th Place 0 Scottsdale, AZ
Voisin, Alejandro 5th Place 0 Pittsburgh, PA
Mountain, David 7th Place 0 Arlington, TX
Boutilier, Jack 7th Place 0 Canada
ES306 -- 16-17 Male Elite -76kg Kumite
Name Place Details Locale
Spaethe, Robin Mateo Zuniga 1st Place 0 Germany
Wood, Landen 2nd Place 0 Little Falls, WV
Stice, Ayden 3rd Place 0 Lafayette, CO
Martinez, Raphael 3rd Place 0 Spring Hill, FL
Khan, Ben 5th Place 0 Canada
Snow, Evan 5th Place 0 Canada
ES307 -- 16-17 Male Elite +76kg Kumite
Name Place Details Locale
Molinero, Michael 1st Place 0 Land O' Lakes, FL
Taneski, Kristian 2nd Place 0 Crown Point, IN
Bache, Clayton (Lane) 3rd Place 0 Spring Hill, FL
Nathan, Kavin 3rd Place 0 Irving, TX
ES308 -- 16-17 Female Elite -48kg Kumite
Name Place Details Locale
Tacazon, Layla 1st Place 0 Rockwall, TX
Baguhin, Jancy 2nd Place 0 Sacramento, CA
Beal, Elise 3rd Place 0 San Jose, CA
Latty, Kaylyn 3rd Place 0 Las Vegas, NV
ES309 -- 16-17 Female Elite -53kg Kumite
Name Place Details Locale
Altuve, Melanye 1st Place 0 Hialeah, FL
Palomino, Vianna 2nd Place 0 Chandler, AZ
McCammon, Brielyn 3rd Place 0 Elfin Forest, CA
German, Emmi 3rd Place 0 Canada
ES310 -- 16-17 Female Elite -59kg Kumite
Name Place Details Locale
Tsipkis, Jacklyn 1st Place 0 Brooklyn, NY
Matevosyants, Julia 2nd Place 0 Denver, CO
Floresca, Alyssa 3rd Place 0 Bolingbrook, IL
Ortiz Baumgartner, Moana 3rd Place 0 Germany
ES311 -- 16-17 Female Elite -66kg Kumite
Name Place Details Locale
Guidi, Maya 1st Place 0 McKinney, TX
Hernandez, Gabriella 2nd Place 0 Pembroke Pines, FL
Hunter, Jordan 3rd Place 0 Geneva, IL
Vukovic, Jovana 3rd Place 0 Germany
ES312 -- 16-17 Female Elite +66kg Kumite
Name Place Details Locale
Balaji, Nisha 1st Place 0 Westborough, MA
Reichelt, Hailey 2nd Place 0 Crown Point, IN
Schmidt, Isabelle 3rd Place 0 Lafayette, CO
Kelly, Cara 3rd Place 0 Lynbrook, NY
ES313 -- 18-34 Male Elite -60kg Kumite
Name Place Details Locale
Dorta, Janco 1st Place 0 Hialeah, FL
Ruiz, Frank 2nd Place 0 Hialeah, FL
Tellechea, Humberto 3rd Place 0 Hialeah, FL
Ghazaryan, Mher 3rd Place 0 Armenia
Tolentino, Joseph 5th Place 0 Las Vegas, NV
Obitz, Florian 5th Place 0 Germany
Melendez, Evan 7th Place 0 Lutz, FL
Gonzalez Martinez, Marco 7th Place 0 Dallas, TX
ES314 -- 18-34 Male Elite -67kg Kumite
Name Place Details Locale
Chac?n Mazariegos, Carlos Jos? 1st Place 0 Guatemala
MOHAMED, MOAMEN 2nd Place 0 Egypt
AKDE, EVANGELOS 3rd Place 0 Richardson, TX
Ameknassi, Abdesslam 3rd Place 0 Morocco
Gevorgyan, Erik 5th Place 0 Armenia
Videgaray P?rez, Patricio 5th Place 0 Mexico
Jones, Caleb 7th Place 0 Myrtle Beach, SC
Leasure, Devin 7th Place 0 Oswego, IL
ES315 -- 18-34 Male Elite -75kg Kumite
Name Place Details Locale
Scott, Thomas 1st Place 0 Allen, TX
Smith, Riley 2nd Place 0 Murrysville, PA
Elsawy, Ali 3rd Place 0 Egypt
Makyan, Davit 3rd Place 0 Armenia
Rivest, Nicholas Patrick 5th Place 0 Canada
Avila, Jose Francisco 5th Place 0 Mexico
MALDONADO, ALLAN 7th Place 0 Guatemala
Garrido, Christopher 7th Place 0 West Palm Beach, FL
ES316 -- 18-34 Male Elite -84kg Kumite
Name Place Details Locale
Badawy, Youssef 1st Place 0 Egypt
Buka, Bryan 2nd Place 0 Plano, TX
Oneil, Sean 3rd Place 0 Canada
Abdelgawad, Abdalla 3rd Place 0 Egypt
Jones, Eric 5th Place 0 Hampton, VA
Henao, Ruben 5th Place 0 Colombia
Hazara, Mehram Ali 7th Place 0 Canada
Saunders-Long, Tristan 7th Place 0 Evanston, IL
ES317 -- 18-34 Male Elite +84kg Kumite
Name Place Details Locale
Sagilyan, Eduard 1st Place 0 Denver, CO
Mohamed, Hazem 2nd Place 0 Egypt
Kivanc, Emre 3rd Place 0 Lafayette, CO
Ech-Chaabi, Nabil 3rd Place 0 Morocco
ES318 -- 18-34 Female Elite -50kg Kumite
Name Place Details Locale
Alexander, Eva 1st Place 0 Allen, TX
Mazza, Gia 2nd Place 0 McKinney, TX
Delgado, irma 3rd Place 0 Mexico
Boulos, Valerie 3rd Place 0 Canada
ES319 -- 18-34 Female Elite -55kg Kumite
Name Place Details Locale
Allen, Trinity 1st Place 0 Bothell, WA
Taleb, Imane 2nd Place 0 Olathe, KS
Fletcher, Aristine 3rd Place 0 Harker Heights, TX
Rosendo, Gloria 3rd Place 0 Long Island City, NY
ES320 -- 18-34 Female Elite -61kg Kumite
Name Place Details Locale
Brown, Jenna 1st Place 0 Lewisville, TX
Jaggi, Ellora 2nd Place 0 Oak Park, IL
Wong, Maria 3rd Place 0 Guatemala
Devlin, Sofia 3rd Place 0 Canada
ES321 -- 18-34 Female Elite -68kg Kumite
Name Place Details Locale
Hernandez-Garcia, Elysia 1st Place 0 Puerto Rico
Makyan, Anita 2nd Place 0 Armenia
JUMAA, Haya 3rd Place 0 Canada
Lingl, Skylar 3rd Place 0 Carpentersville, IL
ES322 -- 18-34 Female Elite +68kg Kumite
Name Place Details Locale
Lingl, Cirrus 1st Place 0 Carpentersville, IL
Gurung, Arika 2nd Place 0 Nepal
Thahir, Shaza 3rd Place 0 Bolingbrook, IL
Trujillo, Miriam 3rd Place 0 Miami, FL
ALVAREZ, TIHARE 5th Place 0 Chile
Brault, Marie-Jeanne 5th Place 0 Canada
ES323 -- 18-34 Male Elite Open Kumite
Name Place Details Locale
Abdelgawad, Abdalla 1st Place 0 Egypt
Makyan, Davit 2nd Place 0 Armenia
Tolentino, Joseph 3rd Place 0 Las Vegas, NV
Ramadan, Mohamed 3rd Place 0 Egypt
ES324 -- 18-34 Female Elite Open Kumite
Name Place Details Locale
JUMAA, Haya 1st Place 0 Canada
Makyan, Anita 2nd Place 0 Armenia
Boulos, Valerie 3rd Place 0 Canada
Morin, Laurence 3rd Place 0 Canada
ES400 -- 18-20 Male Elite -60 KG Kumite
Name Place Details Locale
Dorta, Janco 1st Place 0 Hialeah, FL
Cruz, Kevin 2nd Place 0 West Palm Beach, FL
Sanchez, Angel 3rd Place 0 ,
Tellechea, Humberto 3rd Place 0 Hialeah, FL
ES401 -- 18-20 Male Elite -67 KG Kumite
Name Place Details Locale
AKDE, EVANGELOS 1st Place 0 Richardson, TX
Chac?n, Diego 2nd Place 0 Guatemala
Videgaray P?rez, Patricio 3rd Place 0 Mexico
McCammon, Brandon 3rd Place 0 Elfin Forest, CA
ES402 -- 18-20 Male Elite -75 KG Kumite
Name Place Details Locale
Kasturi, Sahil 1st Place 0 Murphy, TX
Swanson, Connor 2nd Place 0 Louisville, CO
Tamang, Ayush 3rd Place 0 Columbus, OH
Martinez, Leonardo 3rd Place 0 Spring Hill, FL
ES403 -- 18-20 Male Elite -84 KG Kumite
Name Place Details Locale
Buka, Yan 1st Place 0 Plano, TX
Herschel, Nijuel 2nd Place 0 Plano, TX
Saunders-Long, Tristan 3rd Place 0 Evanston, IL
Yika-Cuadra, Nicholas 3rd Place 0 Coram, NY
ES404 -- 18-20 Male Elite +84 KG Kumite
Name Place Details Locale
Small, Ethan 1st Place 0 Canada
Avila Ibarra, Salvador 2nd Place 0 Mexico
Roberson, Samuel 3rd Place 0 San Antonio, TX
ES406 -- 18-20 Female Elite -55 KG Kumite
Name Place Details Locale
Rosendo, Gloria 1st Place 0 Long Island City, NY
Gapusan, Cayla 2nd Place 0 ,
Gonzalez, Kamila 3rd Place 0 Dallas, TX
Fletcher, Aristine 3rd Place 0 Harker Heights, TX
ES408 -- 18-20 Female Elite -68 KG Kumite
Name Place Details Locale
Villafranca, Luisa 1st Place 0 Lewisville, TX
KHEDER-HOSTETTLER, SARA 2nd Place 0 Douglasville, GA
Crowle, Ella 3rd Place 0 Canada
Morinaka, Kacie Ann 3rd Place 0 Honolulu, HI
ES409 -- 18-20 Female Elite +68 KG Kumite
Name Place Details Locale
Gurung, Arika 1st Place 0 Nepal
Trujillo, Miriam 2nd Place 0 Miami, FL
Thahir, Shaza 3rd Place 0 Bolingbrook, IL
URATA-ESPINOSA, KAILEAH 3rd Place 0 San Jose, CA
ETK3 -- 14-17 Male Team Kata ELITE
Name Place Details Locale
Ho, Daniel Jinen Kai Enso 1st Place 0 Mira Loma, CA
Nacu, Mateo Jinen Kai Enso 1st Place 0 Oak Park, IL
Ho, David Jinen Kai Enso 1st Place 0 Mira Loma, CA
Santos, Lance Jinen Kai Enso 1st Place 0 Anaheim, CA
Lemau, Zavier JIKC 2nd Place 0 Ewa Beach, HI
Robello, Hunter JIKC 2nd Place 0 Honolulu, HI
Hunter, Kainoah JIKC 2nd Place 0 Mililani, HI
Lyn, Brandon Team Canada NOX 3rd Place 0 Canada
Aniceto, Andre Team Canada NOX 3rd Place 0 Canada
Premasiri, Aayanan Team Canada NOX 3rd Place 0 Canada
ETS1 -- 18-34 Male Team Kumite ELITE
Name Place Details Locale
Mohamed, Hazem Egypt 0 Egypt
Abdelgawad, Abdalla 0 Egypt
Videgaray P?rez, Patricio Mexico 0 Mexico
Ruiz, Frank Team USA 0 Hialeah, FL
Luque, Armando Mexico 0 Mexico
Avila, Jose Francisco Mexico 0 Mexico
Kasturi, Sahil Team USA 0 Murphy, TX
Elsawy, Ali Egypt 0 Egypt
Kraus, Adam Team USA 0 Fullerton, CA
MOHAMED, MOAMEN Egypt 0 Egypt
Badawy, Youssef Egypt 0 Egypt
Sanchez, Angel Mexico 0 ,
Irr, Brian Team USA 0 Plano, TX
Villarreal Avila, Carlos Julian Mexico 0 Mexico
Smith, Riley Team USA 0 Murrysville, PA
Scott, Thomas Team USA 0 Allen, TX
Badawy, Mahmoud Egypt 0 Egypt
Avila Ibarra, Salvador Mexico 0 Mexico
Sagilyan, Eduard Team USA 0 Denver, CO
Benavides, Pablo Mexico 0 Mexico
ETS2 -- 18-34 Female Team Kumite ELITE
Name Place Details Locale
Allen, Trinity Team USA 1st Place 0 Bothell, WA
Lingl, Skylar Team USA 1st Place 0 Carpentersville, IL
Brown, Jenna Team USA 1st Place 0 Lewisville, TX
Lingl, Cirrus Team USA 1st Place 0 Carpentersville, IL
Delgado, irma Mexico 2nd Place 0 Mexico
Luque, Ericka Mexico 2nd Place 0 Mexico
Rubio, Paola Mexico 2nd Place 0 Mexico
Quintal, Guadalupe Mexico 2nd Place 0 Mexico
Morin, Laurence Karate Canada 3rd Place 0 Canada
JUMAA, Haya Karate Canada 3rd Place 0 Canada
Abdoun, Lyna Karate Canada 3rd Place 0 Canada
K200 -- 5 & under Male Kata
Name Place Details Locale
Ortega, Jonathan 1st Place 0 Montgomery, AL
Martinez, Hector 2nd Place 0 Spring, TX
Ramirez, Lucas 3rd Place 0 Mansfield, TX
Ortiz, Aaron 3rd Place 0 Lawrenceville, GA
K201 -- 5 & under Female Kata
Name Place Details Locale
Ortiz, Addie 1st Place 0 Montgomery, AL
K202 -- 6-7 Male Beginner Kata
Name Place Details Locale
Medina, Noah 1st Place 0 Leander, TX
Dalto, Mauro 2nd Place 0 Miami, FL
Yarmolitsky, Melvin 3rd Place 0 Brooklyn, NY
De Leon, Noel Emmanuel 3rd Place 0 Lithonia, GA
K203 -- 6-7 Male Novice Kata
Name Place Details Locale
Zhang, Kyle 1st Place 0 Shrewsbury, MA
Riggs, Davis 2nd Place 0 Mansfield, TX
Ganesh, Lakshan 3rd Place 0 Plano, TX
Amaratana, Maxwell 3rd Place 0 Mansfield, TX
Thamatam, Rudransh 5th Place 0 Westborough, MA
Takamatsu, Sosuke 5th Place 0 Japan
Temel, Matias 7th Place 0 Fulshear, TX
Chatterjee, Shourjo 7th Place 0 Frisco, TX
K204 -- 6-7 Male Intermediate Kata
Name Place Details Locale
Shelton, Seth 1st Place 0 Ewa Beach, HI
Balakrishnan Vijayalakshm, Prajith 2nd Place 0 India
K206 -- 6-7 Female Beginner Kata
Name Place Details Locale
Galli, Abigail 1st Place 0 Indio, CA
Benjamin, Maristella 2nd Place 0 Sewickley, PA
Briceno, Samantha 3rd Place 0 Tomball, TX
Sanchez, Antonella 3rd Place 0 Miami, FL
K207 -- 6-7 Female Novice Kata
Name Place Details Locale
ZADRIMA, SARAH 1st Place 0 Bronx, NY
Krev, Reagan 2nd Place 0 Wylie, TX
Mahesh, Vidhula 3rd Place 0 Waukegan, IL
Linares, Shantal 3rd Place 0 Decker Prairie, TX
K210 -- 8-9 Male Beginner Kata
Name Place Details Locale
Wang, Ethan 1st Place 0 Sugar Land, TX
Heger, Harrison Wylie 2nd Place 0 Louisville, CO
Barrantes, Fabian 3rd Place 0 Costa Rica
Rojas, Matthew 3rd Place 0 Miami, FL
K211 -- 8-9 Male Novice Kata
Name Place Details Locale
Anac, Ilyas 1st Place 0 Cedar Park, TX
Agapay, Charles Allen 2nd Place 0 Honolulu, HI
CASADIEGO MORENO, IGNACIO 3rd Place (super) 0 Tomball, TX
Lim, Eiji 3rd Place 0 Mililani, HI
K212 -- 8-9 Male Intermediate Kata
Name Place Details Locale
Alsubaie, Benjamin 1st Place 0 Centennial, CO
Escobar, Enzo 2nd Place 0 Houston, TX
Lugo, Jarrett 3rd Place 0 Lawrenceville, GA
Charles, Deegan 3rd Place 0 Little Falls, WV
K213 -- 8-9 Male Advanced Kata
Name Place Details Locale
Cai, Andrew 1st Place 0 Moraga, CA
Sell, Kent 2nd Place 0 Allen, TX
Makrygiannis, Logan 3rd Place 0 Canada
Sagilyan, Arthur 3rd Place 0 Denver, CO
Oza, Hridaan 5th Place 0 San Jose, CA
Melo, Jack 5th Place 0 East Rockaway, NY
Mumdzhyan, Erik 7th Place 0 Denver, CO
Walker, Kaden 7th Place 0 Clarksville, TN
K214 -- 8-9 Female Beginner Kata
Name Place Details Locale
CARRASQUEL, PAULA 1st Place 0 Cedar Park, TX
Leckner, Atsula 2nd Place 0 Tacoma, WA
Kamanu, Leia 3rd Place 0 Kamuela, HI
Sifuentes Gonzalez, Antonella 3rd Place 0 Bradenton, FL
K215 -- 8-9 Female Novice Kata
Name Place Details Locale
Temel, Lucia 1st Place 0 Fulshear, TX
Brockman, Eva 2nd Place 0 Tacoma, WA
Zhang, Ariana 3rd Place 0 Naperville, IL
Ganesh, Jiya 3rd Place 0 Plano, TX
K216 -- 8-9 Female Intermediate Kata
Name Place Details Locale
Yitzhak, Brit 1st Place 0 Denver, CO
Torres, Paula 2nd Place 0 Lawrenceville, GA
Noia, Elena 3rd Place 0 Downers Grove, IL
Galli, Gianna 3rd Place 0 Indio, CA
K217 -- 8-9 Female Advanced Kata
Name Place Details Locale
Mori, Ayana 1st Place 0 Schaumburg, IL
Keshav, Vibha 2nd Place 0 Southborough, MA
K218 -- 10-11 Male Beginner Kata
Name Place Details Locale
Rodriguez, Fernando 1st Place 0 Richmond, TX
Perez, Saint 2nd Place 0 Dallas, TX
MEHTA, Yuvraj 3rd Place 0 India
Dhoot, Advay 3rd Place 0 India
K219 -- 10-11 Male Novice Kata
Name Place Details Locale
Barakat, Franklin 1st Place 0 Miami, FL
Tatsuyama, Bodhi 2nd Place 0 Plano, TX
Bajgai, Abash 3rd Place 0 Harrisburg, PA
Tamez, Victor 3rd Place 0 Houston, TX
K220 -- 10-11 Male Intermediate Kata
Name Place Details Locale
Pamelar, Parker 1st Place 0 San Marcos, CA
Sanchez, Leonardo 2nd Place 0 Honolulu, HI
Shirley, Khaleb 3rd Place 0 Katy, TX
Linares, Santiago 3rd Place 0 Decker Prairie, TX
K221 -- 10-11 Male Advanced Kata
Name Place Details Locale
Barrett, Timothy 1st Place 0 Honolulu, HI
BARNABEI, MASSIMO 2nd Place 0 Orlando, FL
Paras, Miles 3rd Place (super) 0 Lafayette, CA
Mijuskovic, Tadija 3rd Place 0 Honolulu, HI
K222 -- 10-11 Female Beginner Kata
Name Place Details Locale
Li, Zetong 1st Place 0 Salt Lake City, UT
Leon, Viktoria 2nd Place 0 Mansfield, TX
Teran, Isabel 3rd Place 0 Kingwood, TX
Troconiz, Paula 3rd Place 0 Katy, TX
K223 -- 10-11 Female Novice Kata
Name Place Details Locale
Teran, Ivanna 1st Place 0 Cedar Park, TX
Barakat, Giada 2nd Place 0 Miami, FL
Karippara, Pragati 3rd Place 0 San Ramon, CA
Fajardo, Jenna Amber 3rd Place 0 Skokie, IL
K224 -- 10-11 Female Intermediate Kata
Name Place Details Locale
Duran, Sarai 1st Place 0 Germany
Culligan, Ruby 2nd Place 0 Hamilton, OH
Lim, Kyouka 3rd Place 0 Mililani, HI
Glen, Sofia 3rd Place 0 Miami, FL
K225 -- 10-11 Female Advanced Kata
Name Place Details Locale
Zhuo, Summer 1st Place 0 Sacramento, CA
Sun, Claire 2nd Place 0 McMinnville, OR
Koncal, Marley 3rd Place 0 Honolulu, HI
Makrygiannis, Sophie 3rd Place 0 Canada
Thamatam, Achintya 5th Place 0 Westborough, MA
Sharma, Divishi 5th Place 0 ,
Van Aken, Emmerson 7th Place 0 Chicago, IL
Tampellini, elena 7th Place 0 Carlsbad, CA
K226 -- 12-13 Male Beginner Kata
Name Place Details Locale
Chacon Sanchez, Luis Angel 1st Place 0 Bradenton, FL
Shakir, Naeem 2nd Place 0 Mansfield, TX
Raghavan, Arjun 3rd Place 0 India
Coffee, Jaxson 3rd Place 0 O'Fallon, IL
K227 -- 12-13 Male Novice Kata
Name Place Details Locale
Subba, Rojhon 1st Place 0 Carlisle, PA
Budulych, Denis 2nd Place 0 Brooklyn, NY
Wagai, Brody 3rd Place 0 Mililani, HI
Castillo, Ian 3rd Place 0 Grandview, TX
K228 -- 12-13 Male Intermediate Kata
Name Place Details Locale
Rai, Habile 1st Place 0 Hamilton, OH
Amakata, Shunichi 1st Place 0 Honolulu, HI
Chun, Austin 2nd Place 0 Honolulu, HI
Flores, Mauricio 2nd Place 0 Homestead, FL
Niang, Mady 3rd Place 0 ,
RAMOS, ADRIAN 3rd Place 0 Peru
Pulido, Jacob 3rd Place 0 Bakersfield, CA
Brauneis, Sho 3rd Place 0 Louisville, CO
K229 -- 12-13 Male Advanced Kata
Name Place Details Locale
Agapay, Chase Alexander 1st Place 0 Honolulu, HI
Charoensri, Derek 1st Place 0 Brentwood, NC
Santiago, Isaiah 2nd Place 0 Middletown, OH
Quintero, Gael 2nd Place 0 Mexico
Bhotika, Vibhav 3rd Place 0 Irving, TX
Kaikov, Max 3rd Place 0 ,
Niang, Ousmane 3rd Place 0 Bronx, NY
Monger, Varnan 3rd Place 0 Hampden, PA
K230 -- 12-13 Female Beginner Kata
Name Place Details Locale
Malatesta, Aintza 1st Place 0 Tomball, TX
Gurung, KEJANG 2nd Place 0 Boiling Springs, PA
Sarna, Kiara 3rd Place (super) 0 Alamo, CA
GARCIA, ARIADNA 3rd Place 0 ,
Garza, Sophia 5th Place 0 Shafter, CA
Place, Kailana 5th Place 0 Ewa Beach, HI
Marano, Alexia 7th Place 0 Sarasota, FL
K231 -- 12-13 Female Novice Kata
Name Place Details Locale
Cui, Helen 1st Place 0 Missouri City, TX
Drueppel, Lilith 2nd Place 0 Katy, TX
Liu, Yanyi 3rd Place (super) 0 New York, NY
Adair, Evelyna 3rd Place 0 Broomfield, CO
K232 -- 12-13 Female Intermediate Kata
Name Place Details Locale
Taylor, Tinzlee 1st Place 0 Murray, UT
Mauricio, Kaliah May 2nd Place 0 Antelope, CA
Brown, Harper 3rd Place 0 San Marcos, CA
Lundburg, Lilia 3rd Place 0 Ninole, HI
K233 -- 12-13 Female Advanced Kata
Name Place Details Locale
Hong, Sophia 1st Place 0 Moraga, CA
Quiroz, Casey 2nd Place 0 Arlington Heights, IL
Takamoto, Lauren 3rd Place 0 Pearl City, HI
Pereda, Daniela 3rd Place 0 Denver, CO
K234 -- 14-15 Male Beginner Kata
Name Place Details Locale
Chong, Yzer 1st Place 0 Sacramento, CA
Subba, Asbin 2nd Place 0 Carlisle, PA
Chacon Sanchez, Luis Santiago 3rd Place (super) 0 Bradenton, FL
San Nicolas, Kiano 3rd Place 0 Kapolei, HI
K235 -- 14-15 Male Novice Kata
Name Place Details Locale
Ochiai, Eisuke 1st Place 0 Walnut Creek, CA
Rivera, Alexsander 2nd Place 0 Montgomery, AL
Brys, Wylie 3rd Place 0 Arlington, TX
Sulbaran, Juan Pablo 3rd Place 0 Montgomery, AL
K236 -- 14-15 Male Intermediate Kata
Name Place Details Locale
Ceja, Izeah 1st Place 0 San Jose, CA
Arriola, Ka?eo 2nd Place 0 Mililani, HI
Bose, Akash 3rd Place 0 Dallas, TX
Lewis, London 3rd Place 0 Mansfield, TX
K237 -- 14-15 Male Advanced Kata
Name Place Details Locale
Bates, Torai 1st Place 0 Yorktown, VA
Domagas, Tyler 2nd Place 0 Henderson, NV
Frank, Tyson 3rd Place 0 Mansfield, TX
Pascual, Mason 3rd Place 0 Pearl City, HI
Olexa, Xavier 5th Place 0 Tabb, VA
Premasiri, Aayanan 5th Place 0 Canada
Shaw, Robert 7th Place 0 Hampton, VA
Best, Alexander 7th Place 0 Louisville, CO
K238 -- 14-15 Female Beginner Kata
Name Place Details Locale
Ruiz, Ilenia 1st Place 0 Spring, TX
K239 -- 14-15 Female Novice Kata
Name Place Details Locale
Zhu, Yu 1st Place 0 Woodside, NY
Wang, Ella 2nd Place 0 Sandy, UT
Agapay, Chloe Alison 3rd Place 0 Honolulu, HI
Raijade, Jaanhavi 3rd Place 0 India
K240 -- 14-15 Female Intermediate Kata
Name Place Details Locale
Karthik, Tarini 1st Place 0 Irving, TX
Dhimal, Ankita 2nd Place 0 Harrisburg, PA
Peterson, Elliana 3rd Place 0 Chandler, AZ
Rolquin, Alexandra 3rd Place 0 Big Sky, MT
K241 -- 14-15 Female Advanced Kata
Name Place Details Locale
Monger, Wince 1st Place 0 Hampden, PA
Nana, Nalika 2nd Place 0 Sugar Land, TX
URATA-ESPINOSA, MEILI 3rd Place 0 San Jose, CA
Ochoa, Isabella 3rd Place 0 Venezuela, Bolivarian Republic of
K244 -- 16-17 Male Intermediate Kata
Name Place Details Locale
Subba, Praman 1st Place 0 Harrisburg, PA
RAMOS, MATIAS 2nd Place 0 Peru
Sanchez, Josias 3rd Place (super) 0 Bradenton, FL
Dahal, Subham 3rd Place 0 Cincinnati, OH
Contramaestre, Luis 5th Place 0 Ocoee, FL
ANANTHA PRAKASH, AARUSH 5th Place 0 ,
Perez Villalba, Eduardo 7th Place 0 Bradenton, FL
Espinola, Jorge 7th Place 0 Montgomery, AL
K245 -- 16-17 Male Advanced Kata
Name Place Details Locale
Limbu, Sandip 1st Place 0 Columbus, OH
Borowski, Nicholas 2nd Place 0 Wesley Chapel, FL
Moy, Gabriel 3rd Place 0 Chicago, IL
Bear, Mason 3rd Place 0 Fort Worth, TX
K247 -- 16-17 Female Novice Kata
Name Place Details Locale
ISMODES, ANDREA 1st Place 0 Peru
Vanjarapu, Madhurima 2nd Place 0 Westborough, MA
Sumpter, Jalia 3rd Place 0 Hampton, VA
Sulbaran, Valentina 3rd Place 0 Montgomery, AL
K248 -- 16-17 Female Intermediate Kata
Name Place Details Locale
Tamang, Yashi 1st Place 0 Fargo, ND
Duarte, Maria Gabriela 2nd Place 0 Lawrenceville, GA
Webb, Kristine 3rd Place 0 Lehi, UT
Smith, Isabella 3rd Place 0 La Quinta, CA
K249 -- 16-17 Female Advanced Kata
Name Place Details Locale
Wilks, Paige 1st Place 0 Waipahu, HI
Borowski, Olivia 2nd Place 0 Wesley Chapel, FL
Aguinaldo, Rylee 3rd Place 0 Lake Stevens, WA
Luk, Alyssa 3rd Place 0 East Elmhurst, NY
K250 -- 18-34 Male Beginner Kata
Name Place Details Locale
Simonson, Matthew 1st Place 0 Houston, TX
Hernandez, Santos 2nd Place 0 Wilmer, TX
K251 -- 18-34 Male Novice Kata
Name Place Details Locale
Mears, Nicolas 1st Place 0 Dallas, TX
Pender, Roger 2nd Place 0 San Marcos, CA
Lorenzo, Jose 3rd Place 0 Duncanville, TX
K252 -- 18-34 Male Intermediate Kata
Name Place Details Locale
Gollarza Hinestroza, Diny Joseph 1st Place 0 Montgomery, AL
Gross, Andrew 2nd Place 0 Folsom, CA
Poudel, Beeplop 3rd Place 0 Fairfield, OH
Nadolny, Jack 3rd Place 0 Lisle, IL
K253 -- 18-34 Male Adv Kata {Non-Elite}
Name Place Details Locale
Maurer, Lucas 1st Place 0 Germany
Hernandez, Celso 2nd Place 0 Mexico
Spera, Roberto 3rd Place 0 Miami, FL
Llanes, Marlon 3rd Place 0 Hialeah, FL
K254 -- 18-34 Female Beginner Kata
Name Place Details Locale
Simonson, Taylor 1st Place 0 Houston, TX
K255 -- 18-34 Female Novice Kata
Name Place Details Locale
ISMODES, LUCIA 1st Place 0 Peru
Spurgin, Terra 2nd Place 0 Scottsdale, AZ
Valderrama, Isabella 3rd Place 0 Houston, TX
ALCEQUIEZ URENA, Sulinel 3rd Place 0 Montgomery, AL
K256 -- 18-34 Female Intermediate Kata
Name Place Details Locale
Perdomo, Stephany 1st Place 0 Mandeville, LA
Majhi, Rishika 2nd Place 0 Hamilton, OH
Gollarza Hinestroza, Viviana Alejandra 3rd Place 0 Montgomery, AL
K257 -- 18-34 Female Adv Kata {Non-Elite}
Name Place Details Locale
Torres Moreno, Isabel 1st Place 0 Spain
Tremul, Estefania 2nd Place 0 Wendell, NC
Hernandez, Mayra 3rd Place 0 Mexico
Bie, Feiyi 3rd Place 0 New York, NY
K258 -- 35-44 Male Beginner/Novice Kata
Name Place Details Locale
CARRASQUEL, CARLOS 1st Place 0 Cedar Park, TX
PERDOMO, JOEL 2nd Place 0 Mandeville, LA
Sigala, Jose 3rd Place 0 Spring, TX
Falcon, Antonio 3rd Place 0 Spring, TX
K259 -- 35-44 Male Int/Adv Kata
Name Place Details Locale
Nathaniel Jr, Nelson 1st Place 0 Austin, TX
Badura, Vasile 2nd Place 0 Lewisville, TX
DeHoyos, Joseph 3rd Place (super) 0 San Antonio, TX
Osako, Hisao 3rd Place 0 Japan
K260 -- 35-44 Female Beginner/Novice Kata
Name Place Details Locale
Garza, Kathleen 1st Place 0 Shafter, CA
Kulp, Valyrie 2nd Place 0 Plano, TX
K261 -- 35-44 Female Int/Adv Kata
Name Place Details Locale
Hernandez, Maria 1st Place 0 Burleson, TX
DiFrancesco, Kristin 2nd Place 0 Plano, TX
Robles, Liliana 3rd Place 0 Allen, TX
Haring, Kerstin 3rd Place 0 Denver, CO
K262 -- 45-54 Male Beginner/Novice Kata
Name Place Details Locale
Gagnon, ?ric 1st Place 0 Canada
K263 -- 45-54 Male Int/Adv Kata
Name Place Details Locale
Clemenza, Rocco Roberto 1st Place 0 Italy
Quon, Brad 2nd Place 0 Sacramento, CA
Hoffman, Aaron 3rd Place (super) 0 Glenview, IL
K265 -- 45-54 Female Int/Adv Kata
Name Place Details Locale
Endo, Mami 1st Place 0 Japan
Suzuki, Michelle 2nd Place 0 Ewa Beach, HI
Krater, Julie 3rd Place (super) 0 McHenry, IL
Leech, Kristi 3rd Place 0 Denver, CO
K266 -- 55+ Male Beginner/Novice Kata
Name Place Details Locale
Carmenaty, Roberto 1st Place 0 Lawrenceville, GA
Hodges, Ronald 2nd Place 0 Plano, TX
K267 -- 55+ Male Int/Adv Kata
Name Place Details Locale
Tafoya, Miguel 1st Place 0 Palm Desert, CA
Moraga, Gino 2nd Place 0 Littleton, CO
Albornoz, Abdon 3rd Place 0 Lawrenceville, GA
K268 -- 55+ Female Beginner/Novice Kata
Name Place Details Locale
Janssen, Lita 1st Place 0 Peru
K269 -- 55+ Female Int/Adv Kata
Name Place Details Locale
H?ner, Alexandra 1st Place 0 Germany
Sullivan, Jen 2nd Place 0 Sarasota, FL
NAKANO, YUKARI 3rd Place 0 Plano, TX
PK209 -- 18+ Male Elite Para-Kata Visual Impaired Wheelchai
Name Place Details Locale
Klatt, John 1st Place 25.2 Madison, WI
PK213 -- 17 & Under Male Int/Adv Para-Kata Wheelchair
Name Place Details Locale
Westbrook, Joel 1st Place 25.8 Rossville, GA
PK229 -- 18+ Male Elite Para-Kata Int Imparied with Downs
Name Place Details Locale
Rodriguez, Kevin 1st Place 25.2 Chino Hills, CA
PK231 -- 17 & Under Female Int/Adv Para-Kata Int Imparied w
Name Place Details Locale
Lieberman, Mya 1st Place 24.7 Glencoe, IL
PK236 -- 18+ Male Beg/Nov Para-Kata Int Imparied w/o Downs
Name Place Details Locale
Silverio, Gabriel 1st Place 24.6 Sarasota, FL
PK238 -- 18+ Female Elite Para-Kata Int Imparied w/o Downs
Name Place Details Locale
Payan, Alejandra 1st Place 25.2 San Luis, AZ
Green, Jamie 2nd Place 25 West Chester, OH
PK251 -- 17 & Under Female Int/Adv Para Weapons
Name Place Details Locale
Lieberman, Mya 1st Place 25 Glencoe, IL
PK255 -- 18+ Female Int/Adv Para Weapons
Name Place Details Locale
Green, Jamie 1st Place 25.4 West Chester, OH
PK256 -- 18+ Male Beg/Nov Para Weapons
Name Place Details Locale
Silverio, Gabriel 1st Place 25.3 Sarasota, FL
S200 -- 5 & under Male Kumite
Name Place Details Locale
Ortiz, Aaron 1st Place 0 Lawrenceville, GA
Abovyan, Alex 2nd Place 0 Armenia
Ortega, Jonathan 3rd Place 0 Montgomery, AL
Martinez, Hector 3rd Place 0 Spring, TX
S202 -- 6-7 Male Beginner Kumite
Name Place Details Locale
Miramontes, Joel Jacob 1st Place 0 Indio, CA
Gasparyan, Karen 2nd Place 0 Armenia
De Leon, Noel Emmanuel 3rd Place 0 Lithonia, GA
Sardi, Damian 3rd Place 0 Katy, TX
S203 -- 6-7 Male Novice Kumite
Name Place Details Locale
Thamatam, Rudransh 1st Place 0 Westborough, MA
Zhang, Kyle 2nd Place 0 Shrewsbury, MA
Loong, Jeremy 3rd Place 0 Shrewsbury, MA
Temel, Matias 3rd Place 0 Fulshear, TX
S206 -- 6-7 Female Beginner Kumite
Name Place Details Locale
Montano, Renata 1st Place 0 Dallas, TX
Klleci, Serena 2nd Place 0 Northborough, MA
Benjamin, Maristella 3rd Place 0 Sewickley, PA
Sanchez, Antonella 3rd Place 0 Miami, FL
Yarmolitsky, Mila 5th Place 0 Brooklyn, NY
Rios, Elena 5th Place 0 Decker Prairie, TX
Watkins, Cali 7th Place 0 Trafford, PA
S207 -- 6-7 Female Novice Kumite
Name Place Details Locale
Moller, Valentina 1st Place 0 Bradenton, FL
Mahesh, Vidhula 2nd Place 0 Waukegan, IL
Krev, Reagan 3rd Place 0 Wylie, TX
ZADRIMA, SARAH 3rd Place 0 Bronx, NY
S210 -- 8-9 Male Beginner Kumite
Name Place Details Locale
Rojas, Matthew 1st Place 0 Miami, FL
Bello Suarez, Ricardo 2nd Place 0 Sarasota, FL
Coulibaly, Cyrus 3rd Place 0 Valley Center, CA
Crevecoeur, Makhi 3rd Place 0 Hialeah, FL
Singh, Sahib 5th Place 0 Sacramento, CA
Falcon, Rodrigo 5th Place 0 Spring, TX
Hernandez, Donald 7th Place 0 Montgomery, AL
Zheng, Matthew 7th Place 0 New York, NY
S211 -- 8-9 Male Novice Kumite
Name Place Details Locale
Injiyan, David 1st Place 0 Armenia
Turney, Landon 2nd Place 0 ,
Briceno, Sebasthian 3rd Place 0 Hialeah, FL
CASADIEGO MORENO, IGNACIO 3rd Place 0 Tomball, TX
S212 -- 8-9 Male Intermediate Kumite
Name Place Details Locale
Charles, Deegan 1st Place 0 Little Falls, WV
Nguyen, Alexander 2nd Place 0 Cupertino, CA
Grieco, Dante 3rd Place 0 East Rockaway, NY
Bashirov, Tamerlan 3rd Place 0 Armenia
S213 -- 8-9 Male Advanced Kumite
Name Place Details Locale
Sell, Kent 1st Place 0 Allen, TX
Sagilyan, Arthur 2nd Place 0 Denver, CO
Pena, Theo 3rd Place 0 Indio, CA
Oza, Hridaan 3rd Place 0 San Jose, CA
S214 -- 8-9 Female Beginner Kumite
Name Place Details Locale
Dalto, Antonella 1st Place 0 Miami, FL
CARRASQUEL, PAULA 2nd Place 0 Cedar Park, TX
Leckner, Atsula 3rd Place 0 Tacoma, WA
Maemble, Mariah Jane 3rd Place 0 Aubrey, TX
S215 -- 8-9 Female Novice Kumite
Name Place Details Locale
Brockman, Eva 1st Place 0 Tacoma, WA
Ganesh, Jiya 2nd Place 0 Plano, TX
Hernandez-Cruz, Kayrah 3rd Place 0 Miami, FL
Donovan, Bridget 3rd Place 0 Lynbrook, NY
Georgieva, Amina 5th Place 0 Denver, CO
Stump, Hazel 5th Place 0 Denver, CO
S216 -- 8-9 Female Intermediate Kumite
Name Place Details Locale
Galli, Gianna 1st Place 0 Indio, CA
Torres, Paula 2nd Place 0 Lawrenceville, GA
Yitzhak, Brit 3rd Place 0 Denver, CO
Noia, Elena 3rd Place 0 Downers Grove, IL
S218 -- 10-11 Male Beginner Kumite
Name Place Details Locale
Web, Emiliano 1st Place 0 Hialeah, FL
Perez, Saint 2nd Place 0 Dallas, TX
Jarquin, Mateo 3rd Place 0 Murray, UT
Singh, Abhirath 3rd Place 0 Sunnyvale, CA
S219 -- 10-11 Male Novice Kumite
Name Place Details Locale
Aguillon, Edwin 1st Place 0 Miami, FL
Cartaya, Jacob 2nd Place 0 Miami, FL
Dunbar, Rishard 3rd Place 0 Skokie, IL
Maytubby, Elijah 3rd Place 0 Mansfield, TX
Tatsuyama, Bodhi 5th Place 0 Plano, TX
Drueppel, Seraphin 5th Place 0 Katy, TX
Rai, Brijesh 7th Place 0 Fairfield, OH
Tamez, Victor 7th Place 0 Houston, TX
S220 -- 10-11 Male Intermediate Kumite
Name Place Details Locale
Niu, Spencer 1st Place 0 New York, NY
Fernandez, Evanan 2nd Place 0 Plano, TX
Linares, Santiago 3rd Place 0 Decker Prairie, TX
Schwartz, Hunter 3rd Place 0 Yorktown, VA
S222 -- 10-11 Female Beginner Kumite
Name Place Details Locale
Li, Zetong 1st Place 0 Salt Lake City, UT
Avila, Arianna 2nd Place 0 Grand Prairie, TX
Teran, Isabel 3rd Place 0 Kingwood, TX
Leon, Viktoria 3rd Place 0 Mansfield, TX
Benjamin, Cecilia 5th Place 0 Sewickley, PA
Marano, Ariahna 5th Place 0 Sarasota, FL
S223 -- 10-11 Female Novice Kumite
Name Place Details Locale
Fajardo, Jenna Amber 1st Place 0 Skokie, IL
VILCA, MILA 2nd Place 0 Peru
BERNAL, CLARISSA 3rd Place 0 Scottsdale, AZ
Teran, Ivanna 3rd Place 0 Cedar Park, TX
S224 -- 10-11 Female Intermediate Kumite
Name Place Details Locale
Hedrick, Leila 1st Place 0 Plano, TX
Culligan, Ruby 2nd Place 0 Hamilton, OH
Shelton, Faith 3rd Place (super) 0 Ewa Beach, HI
Sommer, Clara 3rd Place 0 Germany
S225 -- 10-11 Female Advanced Kumite
Name Place Details Locale
RAMESH, NAKSHATRA IRA 1st Place 0 India
Morris-Zutler, Victoria 2nd Place 0 Brooklyn, NY
Robinson, Aniyah 3rd Place 0 Sacramento, CA
Hoffman, Samantha 3rd Place 0 Glenview, IL
S226 -- 12-13 Male Beginner Kumite
Name Place Details Locale
Chacon, Luis Angel 1st Place 0 Sarasota, FL
Shakir, Naeem 2nd Place 0 Mansfield, TX
Wang, Ryan 3rd Place (super) 0 Sugar Land, TX
Paschall, Xander 3rd Place 0 Killeen, TX
S227 -- 12-13 Male Novice Kumite
Name Place Details Locale
Karnati, Krishiv 1st Place 0 Frisco, TX
Best, Harley 2nd Place 0 Louisville, CO
Subba, Rojhon 3rd Place 0 Carlisle, PA
Perez Villalba, Gabriel 3rd Place 0 Bradenton, FL
S228 -- 12-13 Male Intermediate Kumite
Name Place Details Locale
Rai, ankit 1st Place 0 Cincinnati, OH
Morales Rivera, Yadriel 1st Place 0 Bradenton, FL
Rai, Darshan 2nd Place 0 Blacklick, OH
Rai, Habile 2nd Place 0 Hamilton, OH
Niu, Joshua 3rd Place 0 New York, NY
Kuikel, Aayush 3rd Place 0 Cincinnati, OH
Madduma, Ryder 3rd Place 0 Valley Stream, NY
Nguyen, Dylan 3rd Place 0 Cupertino, CA
S229 -- 12-13 Male Advanced Kumite -45 kg
Name Place Details Locale
Arun, Advit 1st Place 0 Irving, TX
Bhotika, Vibhav 2nd Place 0 Irving, TX
Monger, Varnan 3rd Place (super) 0 Hampden, PA
Aumock, Joshua 3rd Place 0 Broomfield, CO
S230 -- 12-13 Male Advanced Kumite +45 kg
Name Place Details Locale
Manikowski, Anderson 1st Place 0 Denver, CO
Muzyka, Roman 2nd Place 0 Denver, CO
Rodriguez, Mathias 3rd Place 0 Venezuela, Bolivarian Republic of
Dorobat, Andrew 3rd Place 0 Skokie, IL
S231 -- 12-13 Female Beginner Kumite
Name Place Details Locale
Malatesta, Aintza 1st Place 0 Tomball, TX
Garza, Sophia 2nd Place 0 Shafter, CA
GARCIA, ARIADNA 3rd Place 0 ,
Place, Kailana 3rd Place 0 Ewa Beach, HI
Rivera, Yocelyn 5th Place 0 Montgomery, AL
Gurung, KEJANG 5th Place 0 Boiling Springs, PA
S232 -- 12-13 Female Novice Kumite
Name Place Details Locale
Moller, Camila 1st Place 0 Bradenton, FL
Cui, Helen 2nd Place 0 Missouri City, TX
Kushniriuk, Bohdana 3rd Place 0 Brooklyn, NY
Liu, Yanyi 3rd Place 0 New York, NY
S233 -- 12-13 Female Intermediate Kumite
Name Place Details Locale
Mauricio, Kaliah May 1st Place 0 Antelope, CA
Pham, Vivina 2nd Place 0 Scottsdale, AZ
Hernandez, Thora 3rd Place 0 Salt Lake City, UT
Chhetri, Selena 3rd Place 0 Pickerington, OH
S234 -- 12-13 Female Adv Kumite -45 kg
Name Place Details Locale
Pace, Cecilia 1st Place 0 Northbrook, IL
COLOBONG, EMMA 2nd Place 0 Kapolei, HI
Dulal, Kinjal 3rd Place 0 Pickerington, OH
Tamang, Roja 3rd Place 0 Harrisburg, PA
S235 -- 12-13 Female Adv Kumite +45 kg
Name Place Details Locale
Wang, Emma 1st Place 0 Elfin Forest, CA
Pena, Aubrey 2nd Place 0 Indio, CA
Pereda, Daniela 3rd Place 0 Denver, CO
Jones, Alexa 3rd Place 0 Sun Lakes, AZ
S236 -- 14-15 Male Beginner Kumite
Name Place Details Locale
Shakir, Omari 1st Place 0 Mansfield, TX
Chacon Sanchez, Luis Santiago 2nd Place 0 Bradenton, FL
Chong, Yzer 3rd Place 0 Sacramento, CA
Shiue, Andrew 3rd Place 0 Plano, TX
S237 -- 14-15 Male Novice Kumite
Name Place Details Locale
Diarra, Yoro 1st Place 0 Bronx, NY
Setzke, Aidan 2nd Place 0 Louisville, CO
Masteller, Fox 3rd Place (super) 0 ,
Ochiai, Eisuke 3rd Place 0 Walnut Creek, CA
S238 -- 14-15 Male Int Kumite -60 kg
Name Place Details Locale
Almodovar, Diego 1st Place 0 Puerto Rico
Sergent, Santiago 2nd Place 0 Miami, FL
Kixmoeller, Kai 3rd Place (super) 0 Sunnyvale, CA
Conners, Hayden 3rd Place (super) 0 Plano, TX
S239 -- 14-15 Male Int Kumite +60 kg
Name Place Details Locale
Larez, Kristtian 1st Place 0 Miami, FL
Seenuvasan, Natramizhnathan 2nd Place 0 Plano, TX
Oli, Vision 3rd Place 0 Cincinnati, OH
GALDOS, SALVADOR 3rd Place 0 Peru
S240 -- 14-15 Male Advanced Kumite -60 kg
Name Place Details Locale
MELO, JASON 1st Place 0 Elizabeth, NJ
Acedo, Emilio 2nd Place 0 ,
Karthikeyan, Shravan 3rd Place 0 Cupertino, CA
Joshi, Atharv 3rd Place 0 Westborough, MA
S241 -- 14-15 Male Advanced Kumite +60 kg
Name Place Details Locale
Agudelo, MIGUEL 1st Place 0 Elizabeth, NJ
Anishchenko, Daniel 2nd Place 0 Rancho Cordova, CA
Frank, Tyson 3rd Place 0 Mansfield, TX
Long, Evan 3rd Place 0 Arlington, TX
S243 -- 14-15 Female Novice Kumite
Name Place Details Locale
Zhu, Yu 1st Place 0 Woodside, NY
Wang, Ella 2nd Place 0 Sandy, UT
Williams, Madsion 3rd Place 0 ,
Otsuka, Hailey 3rd Place 0 Kapolei, HI
S244 -- 14-15 Female Int Kumite -50 kg
Name Place Details Locale
Herbruck, Maya 1st Place 0 Lafayette, CO
Escoto, Anelaya 2nd Place 0 Corona, NY
Abu Saude, Yara 3rd Place 0 Sunnyvale, CA
Mangor, Jenisha 3rd Place 0 Fargo, ND
S245 -- 14-15 Female Int Kumite +50 kg
Name Place Details Locale
Karthik, Tarini 1st Place 0 Irving, TX
Alirzaeva, Aylin 2nd Place 0 Brooklyn, NY
Sheth, Aarushi 3rd Place 0 Hopkinton, MA
Villegas, Victoria 3rd Place 0 Dallas, TX
S246 -- 14-15 Female Adv Kumite -50 kg
Name Place Details Locale
Gurung, Anjila 1st Place 0 Carlisle, PA
Monger, Wince 2nd Place 0 Hampden, PA
Ochoa, Isabella 3rd Place 0 Venezuela, Bolivarian Republic of
Aguinaldo, Reese 3rd Place 0 Lake Stevens, WA
S247 -- 14-15 Female Adv Kumite +50 kg
Name Place Details Locale
Rafalko, Maya 1st Place 0 Hoffman Estates, IL
Krenska, Karolina 2nd Place 0 Roselle, IL
S250 -- 16-17 Male Int Kumite -65 kg
Name Place Details Locale
Sanchez, Josias 1st Place 0 Bradenton, FL
ANNAM, HASIT REDDY 2nd Place 0 Irving, TX
Farinas, Alex 3rd Place (super) 0 Hialeah, FL
Subba, Praman 3rd Place 0 Harrisburg, PA
S251 -- 16-17 Male Int Kumite +65 kg
Name Place Details Locale
RAMOS, MATIAS 1st Place 0 Peru
Peterson, Logan 2nd Place 0 ,
Dahal, Subham 3rd Place (super) 0 Cincinnati, OH
Contramaestre, Luis 3rd Place 0 Ocoee, FL
S252 -- 16-17 Male Advanced Kumite -65 kg
Name Place Details Locale
Subramani, Aditya 1st Place 0 Frisco, TX
Bear, Mason 2nd Place 0 Fort Worth, TX
Bolar, Rayan 3rd Place 0 Allen, TX
Pandhak, Rehan 3rd Place 0 Cuyahoga Falls, OH
S253 -- 16-17 Male Advanced Kumite +65 kg
Name Place Details Locale
Borowski, Nicholas 1st Place 0 Wesley Chapel, FL
Semprun, Vinicio 2nd Place 0 West Jordan, UT
Acedo, Nicolas 3rd Place 0 ,
Maharaj, Thijs 3rd Place 0 Valley Stream, NY
Peoples, Patrick 5th Place 0 Plano, TX
S255 -- 16-17 Female Novice Kumite
Name Place Details Locale
Vanjarapu, Madhurima 1st Place 0 Westborough, MA
Sumpter, Jalia 2nd Place 0 Hampton, VA
Kapadia, Riya 3rd Place 0 India
Diaz Diaz, Yulibeth 3rd Place 0 Montgomery, AL
S256 -- 16-17 Female Int Kumite -55 kg
Name Place Details Locale
Duarte, Maria Gabriela 1st Place 0 Lawrenceville, GA
Padalikar, Owee 2nd Place 0 Irving, TX
Koli, Rujul 3rd Place 0 Westford, MA
Tamang, Yashi Disqualified 0 Fargo, ND
S257 -- 16-17 Female Int Kumite +55 kg
Name Place Details Locale
Elsayyad, Jasmine 1st Place 0 Newport News, VA
Smith, Isabella 2nd Place 0 La Quinta, CA
Webb, Kristine 3rd Place 0 Lehi, UT
Kochhar, Navyaa 3rd Place 0 India
S258 -- 16-17 Female Adv Kumite -55 kg
Name Place Details Locale
Oliveros, Camila 1st Place 0 Venezuela, Bolivarian Republic of
Aguinaldo, Rylee 2nd Place 0 Lake Stevens, WA
S259 -- 16-17 Female Adv Kumite +55 kg
Name Place Details Locale
Borowski, Olivia 1st Place 0 Wesley Chapel, FL
Murzyn, McKenna 2nd Place 0 Schererville, IN
Cueva, Leonor 3rd Place (super) 0 Denver, CO
Wilks, Paige 3rd Place 0 Waipahu, HI
S260 -- 18-34 Male Beginner Kumite
Name Place Details Locale
Lesbek, Nurzhan 1st Place 0 Kazakhstan
Simonson, Matthew 2nd Place 0 Houston, TX
Hernandez, Santos 3rd Place 0 Wilmer, TX
S261 -- 18-34 Male Novice Kumite
Name Place Details Locale
Krymbayev, Bakyttykanat 1st Place 0 Kazakhstan
Rai, Samir 2nd Place 0 Columbus, OH
Pender, Roger 3rd Place 0 San Marcos, CA
Syed, Mohammed Hussain 3rd Place 0 India
S262 -- 18-34 Male Int Kumite -75kg
Name Place Details Locale
Nadolny, Jack 1st Place 0 Lisle, IL
Catozzi, Joey 2nd Place 0 Las Vegas, NV
Poudel, Beeplop 3rd Place (super) 0 Fairfield, OH
Gross, Andrew 3rd Place 0 Folsom, CA
S263 -- 18-34 Male Int Kumite +75kg
Name Place Details Locale
Gollarza Hinestroza, Diny Joseph 1st Place 0 Montgomery, AL
YADAV, MOHIT 2nd Place 0 India
S264 -- 18-34 Male Advanced Kumite -75kg
Name Place Details Locale
Castelo Blanco, Joao Paulo 1st Place 0 Brazil
Hernandez, Celso 2nd Place 0 Mexico
RAFFO, GIUSEPPE 3rd Place 0 Peru
Orozco, luis Disqualified 0 Sacramento, CA
S265 -- 18-34 Male Advance Kumite +75kg
Name Place Details Locale
Kapadia, Behram 1st Place 0 India
Meyer, Anthony 2nd Place 0 Saint Louis, MO
Spera, Roberto 3rd Place 0 Miami, FL
NGWOLO, JONATHAN 3rd Place 0 Brooklyn, NY
S267 -- 18-34 Female Nov Kumite
Name Place Details Locale
ISMODES, LUCIA 1st Place 0 Peru
Spurgin, Terra 2nd Place 0 Scottsdale, AZ
Valderrama, Isabella 3rd Place 0 Houston, TX
ALCEQUIEZ URENA, Sulinel 3rd Place 0 Montgomery, AL
S268 -- 18-34 Female Int Kumite -65kg
Name Place Details Locale
Adhikari, anu 1st Place 0 Nepal
Majhi, Rishika 2nd Place 0 Hamilton, OH
Gollarza Hinestroza, Viviana Alejandra 3rd Place 0 Montgomery, AL
Syeda, Fareeda Sultana 3rd Place 0 India
S270 -- 18-34 Female Adv Kumite -65kg
Name Place Details Locale
Bie, Feiyi 1st Place 0 New York, NY
Bader, Anna-Maria 2nd Place 0 Germany
Jana, Mrinmayee 3rd Place 0 Irving, TX
Demissie, Abigail 3rd Place 0 Plano, TX
S271 -- 18-34 Female Adv Kumite +65kg
Name Place Details Locale
Rottewert, Denise 1st Place 0 Germany
Hojas, Olivia 2nd Place 0 McKinney, TX
Kapadia, Sanaya 3rd Place 0 India
S272 -- 35-44 Male Beg/Nov Kumite
Name Place Details Locale
Falcon, Antonio 1st Place 0 Spring, TX
Sigala, Jose 2nd Place 0 Spring, TX
PERDOMO, JOEL 3rd Place 0 Mandeville, LA
CARRASQUEL, CARLOS 3rd Place 0 Cedar Park, TX
S273 -- 35-44 Male Int/Adv Kumite
Name Place Details Locale
Nunez, Francisco 1st Place 0 Denver, CO
Souza, Adriano 2nd Place 0 Brazil
Osako, Hisao 3rd Place 0 Japan
Quon, Brad 3rd Place 0 Sacramento, CA
S275 -- 35-44 Female Int/Adv Kumite
Name Place Details Locale
Hutta, Kelley 1st Place 0 Chandler, AZ
Haring, Kerstin 2nd Place 0 Denver, CO
Casillas, Laurarose 3rd Place 0 ,
Hernandez, Maria 3rd Place 0 Burleson, TX
S277 -- 45-54 Male Int/Adv Kumite
Name Place Details Locale
Pereda, Alberto 1st Place 0 Denver, CO
Hoffman, Aaron 2nd Place 0 Glenview, IL
Hernandez Fajardo, Hiram 3rd Place (super) 0 Salt Lake City, UT
Cartwright, Kelly 3rd Place 0 Gilbert, AZ
S279 -- 45-54 Female Int/Adv Kumite
Name Place Details Locale
Krater, Julie 1st Place 0 McHenry, IL
Ganatra, Keuree 2nd Place 0 India
S280 -- 55+ Male Beginner/Novice Kumite
Name Place Details Locale
Hodges, Ronald 1st Place 0 Plano, TX
Carmenaty, Roberto 2nd Place 0 Lawrenceville, GA
TK1 -- 7 & Under Team Kata Beg/Nov
Name Place Details Locale
Delgado, Miguel Alejandro Los Panas 1st Place 0 Fulshear, TX
Delgado, Gabriel Eduardo Los Panas 1st Place 0 Fulshear, TX
Temel, Matias Los Panas 1st Place 0 Fulshear, TX
TK3 -- 8-9 Team Kata Beg/Nov
Name Place Details Locale
Drueppel, Raziel 0 Katy, TX
Falcon, Ignacio Miyagi Warriors Elite 1st Place 0 Spring, TX
Ortiz, Leonardo Miyagi Warriors Elite 1st Place 0 Spring, TX
CASADIEGO MORENO, IGNACIO Miyagi Warriors Elite 1st Place 0 Tomball, TX
Michelangelli, Wladimir M'iyagi Ken Kata Stars 2nd Place 0 Katy, TX
Falcon, Rodrigo M'iyagi Ken Kata Stars 2nd Place 0 Spring, TX
TK4 -- 8-9 Team Kata Int/Adv
Name Place Details Locale
COLOBONG, JAMESON LLCoolJ 1st Place 0 Kapolei, HI
Gailitis-Hayashi, Lerika LLCoolJ 1st Place 0 Waipahu, HI
Kalaola, Levi LLCoolJ 1st Place 0 Pearl City, HI
TK5 -- 10-11 Team Kata Beg/Nov
Name Place Details Locale
Dhoot, Advay India-A 1st Place 0 India
Mehra, Trinabh India-A 1st Place 0 India
Bose, Siddhanth India-A 1st Place 0 India
TK6 -- 10-11 Team Kata Int/Adv
Name Place Details Locale
Canteros, Mezalyn 808 Fierce 1st Place 0 Aiea, HI
Lim, Kyouka 808 Fierce 1st Place 0 Mililani, HI
Ford, Mathieu 808 Fierce 1st Place 0 Pearl City, HI
Shelton, Faith Know-it-alls 2nd Place 0 Ewa Beach, HI
Stone, Giselle Know-it-alls 2nd Place 0 Ewa Beach, HI
Suzuki, Dakota Know-it-alls 2nd Place 0 Ewa Beach, HI
Chinbayar, Timur Chibi Samurai Trio 3rd Place 0 Highlands Ranch, CO
Alsubaie, Benjamin Chibi Samurai Trio 3rd Place 0 Centennial, CO
Fukunaga, Micah Chibi Samurai Trio 3rd Place 0 Littleton, CO
TK7 -- 12-13 Team Kata Beg/Nov
Name Place Details Locale
Kapadia, Vihana INDIA 1st Place 0 India
Raghavan, Arjun INDIA 1st Place 0 India
Kapadia, Vedita INDIA 1st Place 0 India
Drueppel, Seraphin Team Drueppel 2nd Place 0 Katy, TX
Drueppel, Cassian Team Drueppel 2nd Place 0 Katy, TX
Drueppel, Lilith Team Drueppel 2nd Place 0 Katy, TX
TK8 -- 12-13 Team Kata Int/Adv
Name Place Details Locale
Martinez, Fernanda 0 Sacramento, CA
Baguhin, Janna 0 Sacramento, CA
Cunningham, Emily Ua Ikaika 1st Place 0 Pearl City, HI
Takamoto, Lauren Ua Ikaika 1st Place 0 Pearl City, HI
Agullana, Cassie-Lynn Ua Ikaika 1st Place 0 Aiea, HI
Balauro, Adrian A.C.E. 2nd Place 0 Mililani, HI
Agapay, Chase Alexander A.C.E. 2nd Place 0 Honolulu, HI
COLOBONG, EMMA A.C.E. 2nd Place 0 Kapolei, HI
TK9 -- 14-17 Team Kata Beg/Nov
Name Place Details Locale
Otsuka, Hailey Wheres Kevin? 1st Place 0 Kapolei, HI
Agapay, Chloe Alison Wheres Kevin? 1st Place 0 Honolulu, HI
San Nicolas, Kiano Wheres Kevin? 1st Place 0 Kapolei, HI
Kochhar, Navyaa India 2nd Place 0 India
Raijade, Jaanhavi India 2nd Place 0 India
Kapadia, Riya India 2nd Place 0 India
TK10 -- 14-17 Team Kata Int/Adv
Name Place Details Locale
Montemayor, Ava JIKC - Da MAN 1st Place 0 Ewa Beach, HI
Au, Nolan JIKC - Da MAN 1st Place 0 Aiea, HI
Agbisit Jr., Michael JIKC - Da MAN 1st Place 0 Waipahu, HI
Trantham, Chanel Hot Stuff 2nd Place 0 Waianae, HI
Wilks, Paige Hot Stuff 2nd Place 0 Waipahu, HI
Lima-Luzon, Caylee Hot Stuff 2nd Place 0 Waipahu, HI
Sarkisian, David Ultimate Z Fighters 3rd Place 0 Oceanside, NY
Maharaj, Thijs Ultimate Z Fighters 3rd Place 0 Valley Stream, NY
Kelly, Cara Ultimate Z Fighters 3rd Place 0 Lynbrook, NY
TK13 -- 35+ Team Kata Beg/Nov
Name Place Details Locale
Otani-Kalaola, Casey Team Yolo 1st Place 0 ,
Agbisit, Lailene Team Yolo 1st Place 0
Takamoto, Neal Team Yolo 1st Place 0 ,
TS1 -- 7 & Under Beg/Nov Male Team Kumite
Name Place Details Locale
Gasparyan, Karen Team Erik Gevorgyan 1st Place 0 Armenia
Abrahamyan, Arshak Team Erik Gevorgyan 1st Place 0 Armenia
Injiyan, Michael Team Erik Gevorgyan 1st Place 0 Armenia
Khachunts, David Team Erik Gevorgyan 1st Place 0 Armenia
Thamatam, Rudransh Tiny Titans 2nd Place 0 Westborough, MA
Loong, Jeremy Tiny Titans 2nd Place 0 Shrewsbury, MA
Zhang, Kyle Tiny Titans 2nd Place 0 Shrewsbury, MA
Wong, Taron Tiny Titans 2nd Place 0 Northborough, MA
Delgado, Miguel Alejandro Los Panas 3rd Place 0 Fulshear, TX
Delgado, Gabriel Eduardo Los Panas 3rd Place 0 Fulshear, TX
Temel, Matias Los Panas 3rd Place 0 Fulshear, TX
TS3 -- 7 & Under Beg/Nov Female Team Kumite
Name Place Details Locale
Ortiz, Addie S.K.A Budokan 1st Place 0 Montgomery, AL
Rincon, Dayana S.K.A Budokan 1st Place 0 Montgomery, AL
Arteaga Hinestroza, Julieta S.K.A Budokan 1st Place 0 Montgomery, AL
Linares, Shantal Karate Pandas 2nd Place 0 Decker Prairie, TX
Briceno, Samantha Karate Pandas 2nd Place 0 Tomball, TX
Rios, Elena Karate Pandas 2nd Place 0 Decker Prairie, TX
TS5 -- 8-9 Beg/Nov Male Team Kumite
Name Place Details Locale
Nunez, Enoka JEM 0 Denver, CO
Zheng, Matthew JEM 0 New York, NY
Beaton, Jacob JEM 0 Denver, CO
CASADIEGO MORENO, IGNACIO Miyagi Warriors Elite 1st Place 0 Tomball, TX
Falcon, Ignacio Miyagi Warriors Elite 1st Place 0 Spring, TX
Ortiz, Leonardo Miyagi Warriors Elite 1st Place 0 Spring, TX
Briceno, Sebasthian Team Brienco Karate 2nd Place 0 Hialeah, FL
Gutierrez, Alejandro Team Brienco Karate 2nd Place 0 Hialeah, FL
Crevecoeur, Makhi Team Brienco Karate 2nd Place 0 Hialeah, FL
Falcon, Rodrigo Miyagi Ken Kumite Warriors 3rd Place 0 Spring, TX
Moreno, Camilo FKC Tigers 3rd Place 0 Miami, FL
Rojas, Matthew FKC Tigers 3rd Place 0 Miami, FL
Drueppel, Raziel Miyagi Ken Kumite Warriors 3rd Place 0 Katy, TX
Villalobos, Derek FKC Tigers 3rd Place 0 Miami, FL
Barrantes, Fabian Miyagi Ken Kumite Warriors 3rd Place 0 Costa Rica
Michelangelli, Wladimir Miyagi Ken Kumite Warriors 3rd Place 0 Katy, TX
TS6 -- 8-9 Int/Adv Male Team Kumite
Name Place Details Locale
Charles, Deegan Okinawa Dojo #1 1st Place 0 Little Falls, WV
Padalka, Lucas Okinawa Dojo #1 1st Place 0 Denver, CO
Sagilyan, Arthur Okinawa Dojo #1 1st Place 0 Denver, CO
Mumdzhyan, Erik Okinawa Dojo #1 1st Place 0 Denver, CO
Nguyen, Alexander The Prowlers 2nd Place 0 Cupertino, CA
Oza, Hridaan The Prowlers 2nd Place 0 San Jose, CA
Garcia, Kevin The Prowlers 2nd Place 0 Hialeah, FL
Cai, Andrew The Prowlers 2nd Place 0 Moraga, CA
Injiyan, David Team Erik Gevorgyan 3rd Place 0 Armenia
Grieco, Dante Team United Dragons 3rd Place 0 East Rockaway, NY
Melo, Jack Team United Dragons 3rd Place 0 East Rockaway, NY
Hovhannisyan, Narek Team Erik Gevorgyan 3rd Place 0 Armenia
Patel, Vraj Team United Dragons 3rd Place 0 Westborough, MA
Bashirov, Tamerlan Team Erik Gevorgyan 3rd Place 0 Armenia
Tavakalyan, Areg Team Erik Gevorgyan 3rd Place 0 Armenia
TS9 -- 10-11 Beg/Nov Male Team Kumite
Name Place Details Locale
Drueppel, Seraphin Miyagi Ken Kumite Stars 0 Katy, TX
Rodriguez, Fernando Miyagi Ken Kumite Stars 0 Richmond, TX
Alcala, Alejandro Miyagi Ken Kumite Stars 0 Spring, TX
TS10 -- 10-11 Int/Adv Male Team Kumite
Name Place Details Locale
Barakat, Franklin FKC Warriors 0 Miami, FL
De, Mridango CKA WARRIORS 0 Irving, TX
Rodriguez, Israel FKC Warriors 0 Pinecrest, FL
Sanchez, Luis FKC Warriors 0 Miami, FL
Rao, Achal CKA WARRIORS 0 McKinney, TX
Lopez, Gianfranco FKC Warriors 0 Miami Beach, FL
Desai, Siddhant CKA WARRIORS 0 Irving, TX
Alvarez, Leosbany Bad Boys 1st Place 0 Hialeah, FL
Ramirez, Kaleo Bad Boys 1st Place 0 Gilbert, AZ
BARNABEI, MASSIMO Bad Boys 1st Place 0 Orlando, FL
Levin, Alexander Mass Dojo Giants 2nd Place 0 Upton, MA
Dittakavi, Prabhav Mass Dojo Giants 2nd Place 0 Shrewsbury, MA
Niu, Spencer Mass Dojo Giants 2nd Place 0 New York, NY
Roy, Smit Mass Dojo Giants 2nd Place 0 Northborough, MA
Scurtul, Danil Okinawa Dojo #2 3rd Place (super) 0 Denver, CO
Khlaponin, Theodore Okinawa Dojo #2 3rd Place (super) 0 Denver, CO
Belcher, Lachlan Okinawa Dojo #2 3rd Place (super) 0 Denver, CO
Shaikh, Ryaz Sunnyvale Champs 3rd Place 0 Sunnyvale, CA
Paras, Miles Sunnyvale Champs 3rd Place 0 Lafayette, CA
Shaikh, Aariz Sunnyvale Champs 3rd Place 0 Sunnyvale, CA
TS11 -- 10-11 Beg/Nov Female Team Kumite
Name Place Details Locale
Valderrama, Paula Miyagi Ken Kumite girls 0 Spring, TX
Martin, Malina 0 Mansfield, TX
Teran, Isabel Miyagi Ken Kumite girls 0 Kingwood, TX
Troconiz, Paula Miyagi Ken Kumite girls 0 Katy, TX
TS12 -- 10-11 Int/Adv Female Team Kumite
Name Place Details Locale
RAMESH, NAKSHATRA IRA Karate Girls 1st Place 0 India
Donovan, Margaret Karate Girls 1st Place 0 ,
Thamatam, Achintya Karate Girls 1st Place 0 Westborough, MA
Dukhande, Rianna Team Sunnyvale 2nd Place 0 Sunnyvale, CA
Abu Saude, Leen Team Sunnyvale 2nd Place 0 Sunnyvale, CA
Abu-Rahma, Salma Team Sunnyvale 2nd Place 0 Mountain View, CA
Markosyan, Lucienne Girls Power 3rd Place (super) 0 Armenia
Morris-Zutler, Victoria Girls Power 3rd Place (super) 0 Brooklyn, NY
Arustamyan, Michelle Girls Power 3rd Place (super) 0 Denver, CO
TS13 -- 12-13 Beg/Nov Male Team Kumite
Name Place Details Locale
Budulych, Denis Caucasion Lyons 0 Brooklyn, NY
Malkhasian, Gagik Caucasion Lyons 0 Armenia
Tadevosyan, Areg Caucasion Lyons 0 Armenia
TS14 -- 12-13 Int/Adv Male Team Kumite
Name Place Details Locale
Reddy, Vedh M CKA CHAMPIONS 0 Coppell, TX
Bonetti Akiau, Luigi FKC Wolves 0 Weston, FL
Garcia, Enrique FKC Wolves 0 Miami, FL
Drueppel, Cassian miyagi ken kumite superstars 0 Katy, TX
Glen, Daniel FKC Wolves 0 Miami, FL
Arun, Advit CKA CHAMPIONS 0 Irving, TX
Teran, Omar miyagi ken kumite superstars 0 Kingwood, TX
Donovan, Thomas Neko Dragons 0 Lynbrook, NY
Niu, Joshua Neko Dragons 0 New York, NY
Barshay, Daniel Okinawa Dojo #3 0 Denver, CO
Muzyka, Roman Okinawa Dojo #3 0 Denver, CO
Bhotika, Vibhav CKA CHAMPIONS 0 Irving, TX
Ghosh, Armaan Neko Dragons 0 Westborough, MA
Masurkar, Garv Neko Dragons 0 Hopkinton, MA
Kaikov, Max Okinawa Dojo #3 0 ,
Flores, Mauricio FKC Wolves 0 Homestead, FL
Perez, Hermes miyagi ken kumite superstars 0 ,
Sattanathan, Sivanandh Mass Mavericks 1st Place 0 Westborough, MA
Balaji, Surya Mass Mavericks 1st Place 0 Westborough, MA
Carlson, James Mass Mavericks 1st Place 0 Shrewsbury, MA
Monger, Varnan Saber-Tooth Cats 2nd Place 0 Hampden, PA
Subba, Rojhon Saber-Tooth Cats 2nd Place 0 Carlisle, PA
Nguyen, Dylan Saber-Tooth Cats 2nd Place 0 Cupertino, CA
HORIE, ETHAN Saber-Tooth Cats 2nd Place 0 San Jose, CA
Batts, Andrew Team Texans 3rd Place 0 Nolanville, TX
Zuniga, Jose Team Texans 3rd Place 0 Cedar Park, TX
Nunez, Aaron Team Texans 3rd Place 0 Grand Prairie, TX
Gosselin, Jacob Team Canada 3rd Place 0 Canada
Cronje, Seiji Team Canada 3rd Place 0 Canada
Ouellet, Antoine Team Canada 3rd Place 0 Canada
TS15 -- 12-13 Beg/Nov Female Team Kumite
Name Place Details Locale
ESLAM, Seleena Super Star Girls NYC 1st Place 0 San Marcos, CA
Liu, Yanyi Super Star Girls NYC 1st Place 0 New York, NY
Kushniriuk, Bohdana Super Star Girls NYC 1st Place 0 Brooklyn, NY
Rivera, Yocelyn S.K.A Budokan 2nd Place 0 Montgomery, AL
Ortega Caceres, Allison S.K.A Budokan 2nd Place 0 Montgomery, AL
GARCIA, ARIADNA S.K.A Budokan 2nd Place 0 ,
TS16 -- 12-13 Int/Adv Female Team Kumite
Name Place Details Locale
Shahnaz, Lajwerd Bengal Tigers 1st Place 0 Franklin, MA
Pereda, Daniela Bengal Tigers 1st Place 0 Denver, CO
Stepanova, Alisa Bengal Tigers 1st Place 0 Brooklyn, NY
Kumsi, Ameya Bengal Tigers 1st Place 0 Westborough, MA
Oza, Jashna Tiger Team 2nd Place 0 San Jose, CA
PEREZ, NATALIA Tiger Team 2nd Place 0 Colombia
Mibelli, Arantza Tiger Team 2nd Place 0 Miami, FL
Hong, Sophia Tiger Team 2nd Place 0 Moraga, CA
Cunningham, Emily No Ka Oi 3rd Place 0 Pearl City, HI
Jacoby, Victoria No Ka Oi 3rd Place 0 Tempe, AZ
Dale-Lawrence, Lucia Sunny Snickerdoodles 3rd Place 0 San Jose, CA
Takamoto, Lauren No Ka Oi 3rd Place 0 Pearl City, HI
Kambe, Kathryn Sunny Snickerdoodles 3rd Place 0 San Jose, CA
Paras, Chloe Sunny Snickerdoodles 3rd Place 0 Lafayette, CA
TS18 -- 14-15 Int/Adv Male Team Kumite
Name Place Details Locale
Agudelo, MIGUEL Goshin Do International 0 Elizabeth, NJ
Abrahamyan, Narek Team Erik Gevorgyan and Okinawa 0 Armenia
Snkhchyan, Arthur Team Erik Gevorgyan and Okinawa 0 Armenia
Sagilyan, Mikhail Team Erik Gevorgyan and Okinawa 0 Denver, CO
Harripersad, Kaden Goshin Do International 0 Trinidad and Tobago
Anishchenko, Daniel Okaigan 0 Rancho Cordova, CA
Shaik, Nishan The Oreo 0 South Grafton, MA
Sydney, Daeland Anthony Goshin Do International 0 Trinidad and Tobago
Karthikeyan, Shravan Okaigan 0 Cupertino, CA
MELO, JASON Goshin Do International 0 Elizabeth, NJ
Saharoy, Rohin Okaigan 0 San Jose, CA
Joshi, Atharv The Oreo 0 Westborough, MA
Mujat, Doru The Oreo 0 Acton, MA
Rivera, Ricardo Jeniel Team Caribbean 1st Place 0 Puerto Rico
Porto, Kevin Team Caribbean 1st Place 0 Hialeah, FL
Ochoa, Ken Team Caribbean 1st Place 0 Hialeah, FL
Jacoby, Nicholas AZ/ UTAH 2nd Place 0 Tempe, AZ
Gilca, Elijah AZ/ UTAH 2nd Place 0 Midvale, UT
Hurtado, Damian AZ/ UTAH 2nd Place 0 Gilbert, AZ
Henault, Emmanuel Tadeo Canada 1 3rd Place 0 Canada
Cronje, Jinichi Canada 1 3rd Place 0 Canada
Ho, David Team ACDH 3rd Place 0 Mira Loma, CA
Davis, Isaac Canada 1 3rd Place 0 Canada
Shen, Kaden Canada 1 3rd Place 0 Canada
Almeida, Marco Team ACDH 3rd Place 0 Mexico
DAVILA, MARTIN Team ACDH 3rd Place 0 Miami, FL
Chang, Connor Team ACDH 3rd Place 0 Pittsburgh, PA
TS20 -- 14-15 Int/Adv Female Team Kumite
Name Place Details Locale
URATA-ESPINOSA, MEILI UBAKC San Jose 1st Place 0 San Jose, CA
YIP, NEVADA UBAKC San Jose 1st Place 0 Roslyn Heights, NY
Venzon, Sasha Christi UBAKC San Jose 1st Place 0 San Jose, CA
Sheth, Aarushi Mass Dojo Warriors 2nd Place 0 Hopkinton, MA
Kumsi, Shriya Mass Dojo Warriors 2nd Place 0 Westborough, MA
Patel, Khanak Mass Dojo Warriors 2nd Place 0 Westborough, MA
Rafalko, Maya KAWANKO - CKI 3rd Place 0 Hoffman Estates, IL
Abu-Rahma, Mariam Team One 3rd Place 0 Mountain View, CA
Dhawan, Prerna KAWANKO - CKI 3rd Place 0 Wheaton, IL
Krenska, Karolina KAWANKO - CKI 3rd Place 0 Roselle, IL
Starchak, Alexandra Team One 3rd Place 0 Denver, CO
Abu Saude, Yara Team One 3rd Place 0 Sunnyvale, CA
TS22 -- 16-17 Int/Adv Male Team Kumite
Name Place Details Locale
Peddle, Evan CANADA 1 0 Canada
Careni, Cedric QBT Germany 0 Germany
ARUN, ANKIT CKA Ninjas 0 Irving, TX
Spaethe, Robin Mateo Zuniga QBT Germany 0 Germany
Boutilier, Jack CANADA 1 0 Canada
Boger, Paul QBT Germany 0 Germany
Jones, Owen CANADA 1 0 Canada
Subramani, Aditya CKA Ninjas 0 Frisco, TX
Nathan, Kavin CKA Ninjas 0 Irving, TX
Dorta, Jean The Big 3 1st Place 0 Miami, FL
Molinero, Michael The Big 3 1st Place 0 Land O' Lakes, FL
Corao, Luis The Big 3 1st Place 0 Hialeah, FL
Merrell, Grayson W-IKF 2nd Place 0 Frisco, TX
Lopez, Zack W-IKF 2nd Place 0 McKinney, TX
Corbin, Joshua W-IKF 2nd Place 0 Queen Creek, AZ
Briones, Seiga W-IKF 2nd Place 0 Honolulu, HI
Taneski, Kristian Enso Homan 3rd Place 0 Crown Point, IN
Moy, Gabriel Enso Homan 3rd Place 0 Chicago, IL
Snow, Evan Canada 2 3rd Place 0 Canada
Kirker, Jameson Canada 2 3rd Place 0 Canada
Platz Walker, Milo Enso Homan 3rd Place 0 Oak Park, IL
Nacu, Mateo Enso Homan 3rd Place 0 Oak Park, IL
Khan, Ben Canada 2 3rd Place 0 Canada
TS24 -- 16-17 Int/Adv Female Team Kumite
Name Place Details Locale
Altuve, Melanye The Beasts 1st Place 0 Hialeah, FL
Navarrette, Gabriela The Beasts 1st Place 0 Greenacres, FL
Palomino, Vianna The Beasts 1st Place 0 Chandler, AZ
Cueva, Leonor Mass Co 2nd Place 0 Denver, CO
Matevosyants, Julia Mass Co 2nd Place 0 Denver, CO
Balaji, Nisha Mass Co 2nd Place 0 Westborough, MA
Floresca, Alyssa ISKC 16-17-female +200 3rd Place 0 Bolingbrook, IL
Narayan, Aditi Kaizen 3rd Place 0 Westborough, MA
TS24 --
Name Place Details Locale
Hunter, Jordan ISKC 16-17-female +200 3rd Place 0 Geneva, IL
TS24 -- 16-17 Int/Adv Female Team Kumite
Name Place Details Locale
Jocic, Alexa ISKC 16-17-female +200 3rd Place 0 Hoffman Estates, IL
Koli, Rujul Kaizen 3rd Place 0 Westford, MA
Bhargav, Palak ISKC 16-17-female +200 3rd Place 0 Buffalo Grove, IL
Vanjarapu, Madhurima Kaizen 3rd Place 0 Westborough, MA
--
+
arrow_downward cancel refresh search